lek . Anna Bienkiewicz

Anna Bienkiewicz - ZnanyLekarz.pl

lek. Anna Bienkiewicz

Kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych (internista), specjalizujący się w leczeniu nadwagi i otyłości. Certyfikowany Lekarz Lipidolog Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego. 

Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej i posiada uprawnienia do przeprowadzania badań i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do ukończenia 21. roku życia oraz przez zawodników pomiędzy 21. a 23. rokiem życia.

Uzyskała specjalizację z chorób wewnętrznych i kardiologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z pacjentami dorosłymi. Zajmuje się leczeniem chorób, ze szczególnym uwzględnieniem chorób serca i układu krążenia, w tym nadciśnienia tętniczego, zaburzeń lipidowych (hiperlipidemii), choroby wieńcowej, miażdżycy oraz zaburzeń rytmu serca. Posiada duże doświadczenie we wczesnym leczeniu pacjentów po zawale serca oraz zabiegach kardiologicznych i kardiochirurgicznych. Zajmuje się rehabilitacją kardiologiczną, wysiłkiem fizycznym oraz modyfikacją stylu życia u pacjentów ze schorzeniami kardiologicznymi.

Wykonuje badanie echokardiograficzne serca (Echo serca) oraz opisy badań EKG, Holter EKG oraz ciśnieniowy.

Ukończyła kurs profesjonalny leczenia nadwagi i otyłości (I część) w ramach Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji i Akredytacji prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

Znajomość języków: angielski

Przyjmowani pacjenci: dorośli