dr hab. n. med. Anna Dębińska

Anna Dębińska - ZnanyLekarz.pl

dr hab. n. med. Anna Dębińska

Specjalistka alergologii i pediatrii, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu chorób alergicznych u dzieci. Przyjmuje także dorosłych. 

Od 2008 r. pracuje jako adiunkt w I Katedrze i Klinice Pediatrii, Alergologii i Kardiologii. W 2012 r. uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii, a w 2016 r. tytuł specjalisty w dziedzinie alergologii.

W 2011 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską nt. „Polimorfizmy w obrębie Toll-like receptorów i receptora CD14 u dzieci obciążonych atopią”. Od wielu lat prowadzi badania naukowe na temat atopowego zapalenia skóry.

Uczestniczy w licznych krajowych i międzynarodowych sympozjach i kongresach z zakresu pediatrii i alergologii. Jest trzykrotną laureatką Nagrody Europejskiej Akademii Alergologii i Immunologii Klinicznej.

W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów z atopowym zapaleniem skóry, pokrzywką, astmą, nawracającymi infekcjami dróg oddechowych i przewlekłym kaszlem. Ma doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu alergii i nietolerancji pokarmowych. Prowadzi immunoterapię swoistą metodą podskórną i podjęzykową.

Znajomość języków: angielski

Przyjmowani pacjenci: dorośli i dzieci w każdym wieku