O nas

W naszym Centrum oferujemy konsultacje pulmonologa oraz torakochirurga i badania w kierunku chorób płuc dla dorosłych. Prowadzimy także badania kontrolne po przebyciu infekcji Covid-19 – profilaktyczne i diagnostyczne u pacjentów z objawami i powikłaniami ze strony układu oddechowego.

Nasi specjaliści diagnozują i leczą pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem m.in. poniższych chorób:

 • Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP)
 • Rozedma płuc
 • Zwłóknienie płuc
 • Choroby układu oddechowego
 • Zapalenie płuc
 • Kaszel przewlekły
 • Zapalenie oskrzeli
 • Sarkoidoza
 • Chrapanie
 • Bezdech senny
 • Gruźlica płuc
 • Duszność – diagnostyka przyczyn
 • Nowotwory
 • Profilaktyka i leczenie powikłań po przebyciu Covid-19

Ponadto wykonujemy specjalistyczną diagnostykę pulmonologiczną:

Badania diagnostyczne:

 • Spirometria – jest badaniem czynnościowym, umożliwiającym ocenę parametrów objętościowych i pojemnościowych płuc oraz określającym szybkość przepływu powietrza przez poszczególne odcinki dróg oddechowych podczas wdechu i wydechu. Określa prawidłowość wentylacji. Pozwala na rozpoznanie zaburzeń wentylacji o typie restrykcji lub obturacji. Może być wykonana bez podania leków wziewnych (spirometria podstawowa) lub z próbą rozkurczową, podczas której pomiędzy pierwszym a drugim pomiarem pacjent przyjmuje określoną dawkę leku rozszerzającego oskrzela.

Badanie jest wykonywane u dorosłych oraz dzieci od 5 roku życia (lub później, jeśli współpraca z dzieckiem podczas badania nie jest możliwa).

Wskazania do wykonania badania: m.in. rozpoznanie i określenie rodzaju zaburzeń wentylacji (obturacja, restrykcja), ilościowa ocena stopnia upośledzenia czynności układu oddechowego (stopień zaawansowania choroby płuc), monitorowanie przebiegu choroby (zwłaszcza przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i astmy oskrzelowej), ocena odpowiedzi na zastosowane leczenie.

Przeciwwskazania do badania: stany chorobowe lub przebyte zabiegi operacyjne, przy których nagłe zwiększenie ciśnienia w klatce piersiowej i jamie brzusznej, do którego dochodzi podczas głębokiego wdechu i nagłego wydechu, stanowi zagrożenie zdrowotne. Przed wykonaniem badania w naszym Centrum, pacjent wypełnia ankietę, a w przypadku ewentualnych wątpliwości o przeprowadzeniu badania decyduje lekarz.

Przygotowanie do badania: badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza i powinno być każdorazowo z nim omówione. Nie może być wykonane, jeśli u pacjenta występują przeciwskazania. Jest wykonywane w przychodni i trwa: spirometria podstawowa – ok. 10-15 minut, z próbą rozkurczową – ok. 30-40 minut. Wynik badania jest dostępny bezpośrednio po zakończeniu badania. Minimum 2 godziny przed badaniem nie należy spożywać obfitego posiłku, płynów gazowanych, mocnej herbaty i kawy. W dniu badania nie należy spożywać alkoholu i palić papierosów. Pacjent powinien przyjść na badanie w luźnej i wygodnej odzieży.

Ewentualne odstawienie stosowanych leków należy skonsultować z lekarzem.

Badania laboratoryjne: istnieje możliwość wykonania badań laboratoryjnych zleconych przez lekarza. Jeśli nie jest wymagane specjalne przygotowanie i pacjent nie musi być na czczo, pobranie może zostać wykonane bezpośrednio po odbytej konsultacji lekarskiej.

W zależności od potrzeby zdrowotnej naszych Pacjentów – zapraszamy do umawiania konsultacji z innymi specjalistami – TUTAJ.

Umów się na wizytę
panidoktor
Magdalena Milewicz
Lek. Magdalena Milewicz – specjalistka pulmonologii i chorób wewnętrznych, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu chorób płuc u dorosłych

Kontakt

Centrum Medyczne Prime Medical

Ul. Śliczna 7/1
50-566 Wrocław

Mail: recepcja@primemedical.pl

Tel.: 570 440 401 / 570 440 408

Poniedziałek: 8.00 – 20.00
Wtorek: 8.00 – 20.00
Środa: 8.00 – 20.00
Czwartek: 8.00 – 20.00
Piątek: 8.00 – 20.00
Sobota: 8.00 – 14.00
Zachęcamy do korzystania
z miejsc parkingowych:

© 2021 Prime Medical. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: Proassist.