Leczenie nadwagi i otyłości – Dzieci

Nadwaga i otyłość to choroby przewlekłe zależne od stylu życia. Nadwaga i otyłość prowadzą do powikłań zdrowotnych oraz są czynnikiem ryzyka cukrzycy, chorób serca, miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu, nowotworów i innych schorzeń.

Nadwaga i otyłość, jak inne choroby przewlekłe, powinny być leczone kompleksowo.

W Poradni Leczenia Nadwagi i Otyłości w Centrum Prime Medical terapia jest prowadzona przez doświadczonych specjalistów, w zespole, przez: lekarza, dietetyka, psychologa i fizjoterapeutę – współpraca ze specjalistami spoza Centrum.  Leczymy pomagając pacjentom w zmianie codziennych nawyków (medycyna stylu życia) oraz w uzasadnionych sytuacjach – farmakologicznie (za pomocą nowoczesnych leków na receptę, zalecanych w leczeniu otyłości).

Pomagamy wprowadzać nowe nawyki żywieniowe, utrzymywać motywację oraz aktywność fizyczną – w zakresie dostosowanym indywidualnie do potrzeb pacjenta – w sposób bezpieczny, bez nieprawidłowych obciążeń narządu ruchu.

Nasi fizjoterapeuci prowadzą profilaktykę oraz terapię schorzeń kręgosłupa i stawów oraz instruktaż ćwiczeń i prawidłowych nawyków przy aktywności fizycznej.

Pacjentom zapewniamy pełną diagnostykę – analiza składu ciała Tanita, badania laboratoryjne, konsultacja kardiologa i endokrynologa, badania USG.

Nasze Centrum jest przystosowane do potrzeb osób z nadwagą i otyłością. Przyjmujemy dzieci i pacjentów dorosłych.

Leczone choroby

lek. Ewa Rutkowska

lek. Ewa Rutkowska – pediatra i lekarz medycyny rodzinnej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS.