Leczenie nadwagi i otyłości

Nadwaga i otyłość to choroby przewlekłe zależne od stylu życia. Nadwaga i otyłość prowadzą do powikłań zdrowotnych oraz są czynnikiem ryzyka cukrzycy, chorób serca, miażdżycy, zawału serca, udaru mózgu, nowotworów i innych schorzeń.

Nadwaga i otyłość, jak inne choroby przewlekłe, powinny być leczone kompleksowo.

W Poradni Leczenia Nadwagi i Otyłości w Centrum Prime Medical terapia jest prowadzona przez doświadczonych specjalistów, w zespole, przez: lekarza, dietetyka, psychologa i fizjoterapeutę – współpraca ze specjalistami spoza Centrum.  Leczymy pomagając pacjentom w zmianie codziennych nawyków (medycyna stylu życia) oraz w uzasadnionych sytuacjach – farmakologicznie (za pomocą nowoczesnych leków na receptę, zalecanych w leczeniu otyłości).

Pomagamy wprowadzać nowe nawyki żywieniowe, utrzymywać motywację oraz aktywność fizyczną – w zakresie dostosowanym indywidualnie do potrzeb pacjenta – w sposób bezpieczny, bez nieprawidłowych obciążeń narządu ruchu.

Nasi fizjoterapeuci prowadzą profilaktykę oraz terapię schorzeń kręgosłupa i stawów oraz instruktaż ćwiczeń i prawidłowych nawyków przy aktywności fizycznej.

Pacjentom zapewniamy pełną diagnostykę – analiza składu ciała Tanita, badania laboratoryjne, konsultacja kardiologa i endokrynologa, badania USG.

Nasze Centrum jest przystosowane do potrzeb osób z nadwagą i otyłością. Przyjmujemy dzieci i pacjentów dorosłych.

Leczone choroby

Materiały dla pacjenta

Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami.

Nasi specjaliści

Muszynska

dr n. med. Agnieszka Muszyńska

dr n. med. Agnieszka Muszyńska – lekarz medycyny rodzinnej, lekarz medycyny stylu życia, specjalizujący się w leczeniu nadwagi i otyłości, coach zdrowia

lek. Ewa Rutkowska

lek. Ewa Rutkowska – pediatra i lekarz medycyny rodzinnej, absolwentka studiów podyplomowych na kierunku psychodietetyka na Uniwersytecie SWPS.

Bienkiewicz_cropped

lek. Anna Bienkiewicz

lek. Anna Bienkiewicz – kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych (internista), specjalizujący się w leczeniu nadwagi i otyłości.

janus

dr n. med. Agnieszka Janus

dr n. med. Agnieszka Janus – endokrynolog, specjalistka chorób wewnętrznych, specjalizuje się w leczeniu chorób układu hormonalnego, otyłości i insulinooporności.