lek. Dorota Żmudzińska

Dorota Żmudzińska - ZnanyLekarz.pl

lek. Dorota Żmudzińska

W trakcie specjalizacji z kardiologii, zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób serca i układu krążenia u pacjentów dorosłych.

Jest absolwentką wydziału lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Wiedzę i doświadczenie zdobywała w licznych jednostkach medycznych w kraju, by ostatecznie związać swoją drogę zawodową z Wrocławiem. Jest specjalizantką w Ośrodku Chorób Serca w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób układu sercowo-naczyniowego takich jak choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca, wady zastawkowe, dyslipidemie. Ogromnie ważna jest dla niej profilaktyka chorób serca zarówno pierwotna jak i wtórna – w tym zakresie chętnie edukuje i wspiera Pacjentów. Ma kilkuletnie doświadczenie w pracy w oddziale kardiologii oraz w poradni kardiologicznej. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, asocjacji Echokardiografii, sekcji Kardiologii Sportowej oraz asocjacji Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Dział kardiologii sportowej jest jej szczególnie bliski ze względu na pasję do aktywności fizycznej i sportu.

Regularnie poszerza swoją wiedzę i umiejętności na kongresach i szkoleniach z dziedziny kardiologii, szczególnie z zakresu echokardiografii.