lek. Krzysztof Kołtowski

Krzysztof Kołtowski - ZnanyLekarz.pl

lek. Krzysztof Kołtowski

Specjalista ortopedii i traumatologii. Lekarz posiadający wieloletnie doświadczenie w profilaktyce i leczeniu chorób układu ruchu, w szczególności u dzieci.

Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu ukończył w 1986 roku.
Doświadczenie i umiejętności zawodowe zdobywał w Oddziale Ortopedii Dziecięcej Centrum Rehabilitacyjno-Ortopedycznym w Trzebnicy, gdzie pod kierunkiem dr n. med. Piotra Koprowskiego w roku 1995 uzyskał II stopień specjalizacji z ortopedii i traumatologii (egzamin zdany z wyróżnieniem).

Po ukończeniu specjalizacji został Ordynatorem Oddziału Rehabilitacji Narządu Ruchu Centrum Rehabilitacyjno-Ortopedycznego w Trzebnicy.

Od 2004 do 2016 roku kierował Oddziałem Urazowo-Ortopedycznym Szpitala im. Św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy i równocześnie w latach 2005 do 2013 piastował stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. medycznych tego Szpitala.

Od 2016 roku kieruje Pododdziałem Urazowo-Ortopedycznym Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Od 30 lat specjalizuje się w leczeniu zachowawczym oraz operacyjnym schorzeń narządu ruchu, zarówno w wadach wrodzonych, jak i nabytych u dzieci i dorosłych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób kręgosłupa.

Swoją specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych technik operacyjnych i innowacji w chirurgii układu kostno-mięśniowego stale poszerza biorąc udział w licznych kursach szkoleniach oraz sympozjach w kraju i zagranicą, nie tylko jako uczestnik, ale również jako wykładowca w chirurgii kręgosłupa.

Należy do towarzystw naukowych, m. in. Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Kręgosłupa, AO Spine, SRS oraz Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.

Znajomość języków: angielski
Przyjmowani pacjenci: dzieci w każdym wieku i dorośli