dr n. med. Magdalena Stefanowicz-Rutkowska

dr n med. Magdalena Stefanowicz-Rutkowska

Lekarz w trakcie specjalizacji z endokrynologii, specjalizuje się w leczeniu wielu zaburzeń hormonalnych u dorosłych

Jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Studia medyczne ukończyła w 2016 roku, w tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, które zakończyła obroną rozprawy doktorskiej w 2022 roku.
Od 2016 r. zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób endokrynologicznych. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Oddziale Klinicznym Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych. Obecnie jest w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z endokrynologii.
Od 2016 r. była zaangażowana w działalność dydaktyczną i prowadziła zajęcia kliniczne z zakresu endokrynologii i chorób wewnętrznych dla polsko- i anglojęzycznych studentów wydziału lekarskiego i dietetyki.

Jest autorką publikacji w polskich i zagranicznych recenzowanych czasopismach naukowych.
Stale poszerza i uaktualnia swoją wiedzę oraz kwalifikacje, aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz kursach dotyczących diagnostyki i leczenia chorób endokrynologicznych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego.
Zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem przede wszystkim chorób: przysadki, tarczycy w tym choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, przytarczyc, nadnerczy oraz zaburzeń miesiączkowania.

Znajomość języków: Angielski

Przyjmowani pacjenci: dorośli

Celem umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny z naszą placówką.