lek. Marta Reczek – Copy

Marta Hetman - ZnanyLekarz.pl

lek. Marta Hetman

Lekarka w trakcie specjalizacji z Onkologii i Hematologii Dziecięcej (Przylądek Nadziei) Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, z dużym doświadczeniem klinicznym w zakresie pediatrii.

W 2019 roku ukończyła Kierunek Lekarski, a w 2023 Studia Doktoranckie (specjalność: pediatria; obecnie oczekuje na wyznaczenie terminu obrony) na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Jej podstawowym miejscem pracy jest Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Od 2022 pracuje dodatkowo w Oddziale Pediatrii Ogólnej w Jaworze. Oprócz pracy klinicznej, od 2021 roku pełni funkcję koordynatora badań klinicznych związanych z hemofilią u dzieci i młodzieży. Przez 4 lata prowadziła zajęcia z pediatrii, fizjologii, patofizjologii, onkologii i hematologii dziecięcej w języku polskim i angielskim na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Należy do następujących towarzystw naukowych: Polskie Towarzystwo Onkologów i Hematologów Dziecięcych, SIOPe, PanCare, EAHAD. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych konferencjach naukowych oraz szkoleniach.

W kręgu jej zainteresowań zawodowych znajdują się choroby ogólnopediatryczne (głównie infekcyjne), choroby z zakresu hematologii dziecięcej (głównie zaburzenia w morfologii krwi, takie jak niedokrwistości oraz zaburzenia krzepnięcia krwi (choroba von Willebranda, hemofilia, inne niedobory czynników krzepnięcia krwi) oraz onkologii (głównie wczesne i późne powikłania leczenia onkologicznego).

W codziennej pracy ceni sobie dobry i swobodny kontakt z dzieckiem oraz rodzicami. Uważa, że atmosfera podczas wizyty lekarskiej wpływa na współpracę, dlatego zawsze stara się, by rodzice i dzieci mogli zadawać dowolne pytania i mówić o swoich obawach. Swoim podejściem stara się ograniczyć strach oraz stres dziecka na tyle, ile to możliwe.

Znajomość języków: angielski, niemiecki

Przyjmowani pacjenci: dzieci do 18 roku życia