O nas

W naszym Centrum oferujemy konsultacje fizjoterapeuty dziecięcego oraz rehabilitację dla dzieci i młodzieży. Przyjmujemy dzieci w każdym wieku.

Zakres stosowanych metod rehabilitacji dla dzieci znajduje się poniżej. Wizyty mogą być realizowane ze skierowaniem od pediatry lub neurologa dziecięcego, ale także bez skierowania, jeśli Rodzice zauważą coś niepokojącego w rozwoju ruchowym dziecka. Nasza fizjoterapeutka, bo badaniu fizjoterapeutycznym, oceni rodzaj ewentualnych zaburzeń i zaleci właściwą formę terapii.

Zapraszamy też na konsultacje ogólnorozwojowe, podczas których Rodzice otrzymają Instruktaż ćwiczeniowy.

Instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców – instruktaż niemowlęcy

Pierwszy rok życia dziecka jest kluczowy w procesie rozwoju zdolności motorycznych, dlatego tak ważne jest, żeby jak najszybciej wyłapywać wszelkie nieprawidłowości i wspierać dziecko w prawidłowym rozwoju. Jest to także najlepszy czas, aby rozpocząć rehabilitację niemowląt. Często najprostsze działania, takie jak odpowiednia pielęgnacja, podnoszenie i noszenie dziecka pozwalają zapobiec rozwojowi nieprawidłowych wzorców ruchowych, a co za tym idzie mechanizmów kompensacyjnych, z których następnie może rozwinąć się wada postawy, nieprawidłowy model chodu, zaburzenia integracji sensorycznej.

Problemy w rozwoju początkowym mogą również oddziaływać na dalsze funkcjonowanie dziecka w przedszkolu czy szkole oraz mieć konsekwencje w dorosłym życiu.

Do fizjoterapeuty z niemowlęciem bezzwłocznie należy udać się, gdy dziecko: mocno napina nogi, równocześnie uderza nogami o podłoże, jest „sztywne”, zaciska mocno rączki i przez większość czasu ma dłonie zaciśnięte w pięści, nie toleruje leżenia na brzuszku lub w tej pozycji mocno odgina ciało i głowę w tył, wydaje się być „luźne”, bez napięcia, jest bardzo mięciutkie, nie kwapi się do ruchu, układa ciało i głowę w literkę „C”, preferuje jedną ze stron, ma widoczne deformacje w obrębie czaszki lub asymetrię w obrębie twarzy, jego rozwój nie przebiega harmonijnie, a podstawowe czynności tj. kontrola głowy, obroty z pleców na brzuch, podpór w leżeniu na brzuchu, samodzielne siadanie, pozycja czworacza oraz wstawanie i chodzenie pojawiają się w opóźnieniu do norm rówieśniczych

Wizyta u fizjoterapeuty jest też dobrym narzędziem profilaktycznym, nasz fizjoterapeuta nauczy młodych rodziców odpowiedniej PIELĘGNACJI noworodka, czyli szeregu działań, które mają za zadanie wspierać dziecko w prawidłowym rozwoju motorycznym.

Chodzi tu przede wszystkim o techniki podnoszenia, odkładania, przebierania dziecka, odpowiedni do wieku sposób noszenia oraz sposób na to jak zmodyfikować codzienne czynności tak, aby jak najbardziej wykorzystywać potencjał dziecka. Dlatego tak ważna jest odpowiednia rehabilitacja niemowląt.

Rehabilitacja (fizjoterapia) dziecięca – ocena rozwoju przez fizjoterapeutę, diagnostyka nieprawidłowości i praca z dzieckiem i rodzicami nad poprawą funkcji układu ruchu.

Kinesiotaping – plastrowanie dynamiczne, metoda polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.

Cele metody:
• normalizacja funkcji mięśni
• poprawa przepływu krwi i limfy
• redukcja bólu
• poprawa propriocepcji
• wspieranie procesów gojenia się tkanek
• przywracanie tkankom normalnego funkcjonowania


Trójpłaszczyznowa Terapii Manualna Wad Stóp u Dzieci metodą „Zukunft- Huber”

Terapia Manualna w Koncepcji Osteopatycznej – diagnostyka różnicowa i leczenie.
Umów się na wizytę

Kontakt

Centrum Medyczne Prime Medical

Ul. Śliczna 7/1
50-566 Wrocław

Mail: recepcja@primemedical.pl

Tel.: 570 440 401 / 570 440 408

Poniedziałek: 8.00 – 20.00
Wtorek: 8.00 – 20.00
Środa: 8.00 – 20.00
Czwartek: 8.00 – 20.00
Piątek: 8.00 – 20.00
Sobota: 8.00 – 14.00
 
Rejestracja Online
Instrukcja
1. Wybierz interesującą cię specjalizacje.
2. Wybierz dowolnego lekarza z listy.
3. Wybierz na jaką usługę chcesz się zapisać.
4. Wybierz interesujący cię wolny termin.
5. Uzupełnij wszystkie potrzebne dane pacjenta, oraz jeżeli to konieczne – Dane osoby rejestrującej.
6. Na podany numer telefonu, zostanie wysłany KOD SMS, który należy wprowadzić, aby zatwierdzić termin wizyty.

UWAGA: Wszystkie wizyty z wymaganą płatnością online MUSZĄ zostać opłacone do północny obecnego dnia!

Wizyty nieopłacone, zostają po tym czasie automatycznie odwołane!
Zachęcamy do korzystania
z miejsc parkingowych:

© 2021 Prime Medical. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: Proassist.