Rehabilitacja Dzieci

W naszym Centrum oferujemy konsultacje fizjoterapeuty dziecięcego oraz rehabilitację dla dzieci i młodzieży. Przyjmujemy dzieci w każdym wieku.

Zakres stosowanych metod rehabilitacji dla dzieci znajduje się poniżej. Wizyty mogą być realizowane ze skierowaniem od pediatry lub neurologa dziecięcego, ale także bez skierowania, jeśli Rodzice zauważą coś niepokojącego w rozwoju ruchowym dziecka. Nasza fizjoterapeutka, bo badaniu fizjoterapeutycznym, oceni rodzaj ewentualnych zaburzeń i zaleci właściwą formę terapii.

Zapraszamy też na konsultacje ogólnorozwojowe, podczas których Rodzice otrzymają Instruktaż ćwiczeniowy.

Instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców – instruktaż niemowlęcy

Pierwszy rok życia dziecka jest kluczowy w procesie rozwoju zdolności motorycznych, dlatego tak ważne jest, żeby jak najszybciej wyłapywać wszelkie nieprawidłowości i wspierać dziecko w prawidłowym rozwoju. Jest to także najlepszy czas, aby rozpocząć rehabilitację niemowląt. Często najprostsze działania, takie jak odpowiednia pielęgnacja, podnoszenie i noszenie dziecka pozwalają zapobiec rozwojowi nieprawidłowych wzorców ruchowych, a co za tym idzie mechanizmów kompensacyjnych, z których następnie może rozwinąć się wada postawy, nieprawidłowy model chodu, zaburzenia integracji sensorycznej.

Problemy w rozwoju początkowym mogą również oddziaływać na dalsze funkcjonowanie dziecka w przedszkolu czy szkole oraz mieć konsekwencje w dorosłym życiu.

Do fizjoterapeuty z niemowlęciem bezzwłocznie należy udać się, gdy dziecko:

Wizyta u fizjoterapeuty jest też dobrym narzędziem profilaktycznym, nasz fizjoterapeuta nauczy młodych rodziców odpowiedniej PIELĘGNACJI noworodka, czyli szeregu działań, które mają za zadanie wspierać dziecko w prawidłowym rozwoju motorycznym.

Chodzi tu przede wszystkim o techniki podnoszenia, odkładania, przebierania dziecka, odpowiedni do wieku sposób noszenia oraz sposób na to jak zmodyfikować codzienne czynności tak, aby jak najbardziej wykorzystywać potencjał dziecka. Dlatego tak ważna jest odpowiednia rehabilitacja niemowląt.

Rehabilitacja (fizjoterapia) dziecięca

Rehabilitacja (fizjoterapia) dziecięca – ocena rozwoju przez fizjoterapeutę, diagnostyka nieprawidłowości i praca z dzieckiem i rodzicami nad poprawą funkcji układu ruchu.

Kinesiotaping

Kinesiotaping – plastrowanie dynamiczne, metoda polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi, kolorowymi plastrami, głównie w celu złagodzenia bólu, a także by zapobiec kontuzjom.

Cele metody:

Trójpłaszczyznowa Terapii Manualna Wad Stóp u Dzieci metodą „Zukunft- Huber”

Terapia Manualna w Koncepcji Osteopatycznej – diagnostyka różnicowa i leczenie.