O nas

W naszym Centrum oferujemy konsultacje lekarzy alergologów oraz badania w kierunku alergii i chorób płuc dla dorosłych i dzieci w każdym wieku. Prowadzimy także odczulanie z wykorzystaniem preparatów podjęzykowych i podskórnych.

Nasi specjaliści diagnozują i leczą pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem m.in. poniższych chorób:

 • Astma oskrzelowa

 • Alergiczny nieżyt nosa

 • Pokrzywka ostra i przewlekła

 • Obrzęk naczynioruchowy

 • Nadwrażliwość na leki

 • Alergie pokarmowe

 • Alergie skórne

 • Atopowe zapalenie skóry

 • Alergiczne kontaktowe zapalenie skóry

 • Alergia na jad owadów (osy i pszczoły)

 • Immunoterapia (odczulanie)

Ponadto wykonujemy specjalistyczną diagnostykę alergologiczną:

Badania diagnostyczne:

 • Spirometria – jest badaniem czynnościowym, umożliwiającym ocenę parametrów objętościowych i pojemnościowych płuc oraz określającym szybkość przepływu powietrza przez poszczególne odcinki dróg oddechowych podczas wdechu i wydechu. Określa prawidłowość wentylacji. Pozwala na rozpoznanie zaburzeń wentylacji o typie restrykcji lub obturacji. Może być wykonana bez podania leków wziewnych (spirometria podstawowa) lub z próbą rozkurczową, podczas której pomiędzy pierwszym a drugim pomiarem pacjent przyjmuje określoną dawkę leku rozszerzającego oskrzela.

Badanie jest wykonywane u dorosłych oraz dzieci od 5 roku życia (lub później, jeśli współpraca z dzieckiem podczas badania nie jest możliwa).

Wskazania do wykonania badania: m.in. rozpoznanie i określenie rodzaju zaburzeń wentylacji (obturacja, restrykcja), ilościowa ocena stopnia upośledzenia czynności układu oddechowego (stopień zaawansowania choroby płuc), monitorowanie przebiegu choroby (zwłaszcza przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i astmy oskrzelowej), ocena odpowiedzi na zastosowane leczenie.

Przeciwwskazania do badania: stany chorobowe lub przebyte zabiegi operacyjne, przy których nagłe zwiększenie ciśnienia w klatce piersiowej i jamie brzusznej, do którego dochodzi podczas głębokiego wdechu i nagłego wydechu, stanowi zagrożenie zdrowotne. Przed wykonaniem badania w naszym Centrum, pacjent wypełnia ankietę, a w przypadku ewentualnych wątpliwości o przeprowadzeniu badania decyduje lekarz.

Przygotowanie do badania: badanie jest wykonywane na zlecenie lekarza i powinno być każdorazowo z nim omówione. Nie może być wykonane, jeśli u pacjenta występują przeciwskazania. Jest wykonywane w przychodni i trwa: spirometria podstawowa – ok. 10-15 minut, z próbą rozkurczową – ok. 30-40 minut. Wynik badania jest dostępny bezpośrednio po zakończeniu badania. Minimum 2 godziny przed badaniem nie należy spożywać obfitego posiłku, płynów gazowanych, mocnej herbaty i kawy. W dniu badania nie należy spożywać alkoholu i palić papierosów. Pacjent powinien przyjść na badanie w luźnej i wygodnej odzieży.

Ewentualne odstawienie stosowanych leków należy skonsultować z lekarzem.

 • Testy z krwi w kierunku alergenów pokarmowych i wziewnych – w naszej ofercie znajdują się badania w kierunku alergii pokarmowych i wziewnych z krwi, np. badanie Polycheck. Zakres i rodzaj badania należy skonsultować z lekarzem.

Wskazania do wykonania badania: diagnostyka alergii wziewnych, skórnych i pokarmowych.

Przygotowanie do badania: nie jest wymagane specjalne przygotowanie, pacjent nie musi być na czczo, badanie polega na pobraniu krwi w Punkcie Pobrań w Centrum. Pobranie może zostać wykonane bezpośrednio po odbytej konsultacji lekarskiej.

 • Testy skórne punktowe w kierunku alergenów wziewnych – zakres i rodzaj badania należy skonsultować z lekarzem alergologiem.

Wskazania do wykonania badania: diagnostyka alergii.

Przygotowanie do badania: zostanie omówione z lekarzem alergologiem podczas konsultacji. 

W zależności od potrzeby zdrowotnej naszych Pacjentów – zapraszamy do umawiania konsultacji z innymi specjalistami – TUTAJ.

Umów się na wizytę
Anna Dębińska

Dr n. med. Anna Dębińska – specjalistka alergologii i pediatrii, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu chorób alergicznych u dzieci.

Marta Rosiek-Biegus

Dr n. med. Marta Rosiek-Biegus – specjalistka alergologii i chorób wewnętrznych, specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu chorób alergicznych u dorosłych.

Kontakt

Centrum Medyczne Prime Medical

Ul. Śliczna 7/1
50-566 Wrocław

Mail: recepcja@primemedical.pl

Tel.: 570 440 401 / 570 440 408

Poniedziałek: 8.00 – 20.00
Wtorek: 8.00 – 20.00
Środa: 8.00 – 20.00
Czwartek: 8.00 – 20.00
Piątek: 8.00 – 20.00
Sobota: 8.00 – 14.00
 
Rejestracja Online
Instrukcja
1. Wybierz interesującą cię specjalizacje.
2. Wybierz dowolnego lekarza z listy.
3. Wybierz na jaką usługę chcesz się zapisać.
4. Wybierz interesujący cię wolny termin.
5. Uzupełnij wszystkie potrzebne dane pacjenta, oraz jeżeli to konieczne – Dane osoby rejestrującej.
6. Na podany numer telefonu, zostanie wysłany KOD SMS, który należy wprowadzić, aby zatwierdzić termin wizyty.

UWAGA: Wszystkie wizyty z wymaganą płatnością online MUSZĄ zostać opłacone do północny obecnego dnia!

Wizyty nieopłacone, zostają po tym czasie automatycznie odwołane!
Zachęcamy do korzystania
z miejsc parkingowych:

© 2021 Prime Medical. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: Proassist.