O nas

W naszym Centrum oferujemy konsultacje kardiologa dziecięcego oraz badania serca i układu krążenia.

Nie wykonujemy badania Echo serca u dzieci. 

Nasza specjalistka diagnozuje i leczy pacjentów z podejrzeniem lub rozpoznaniem m.in. poniższych chorób:

  • Hipercholesterolemia i inne zaburzenia lipidowe

  • Bóle w klatce piersiowej – diagnostyka przyczyn

  • Duszność – diagnostyka przyczyn

  • Ograniczenie tolerancji wysiłku – diagnostyka przyczyn

  • Omdlenia/zasłabnięcia – diagnostyka przyczyn

  • Nadciśnienie tętnicze

  • Zaburzenia rytmu serca, arytmie, uczucie „kołatania serca”

  • Nadciśnienie płucne

  • Wady serca

  • Zespół metaboliczny

  • Ocena kardiologiczna pacjentów po przebytej infekcji COVID-19

Ponadto wykonujemy specjalistyczną diagnostykę kardiologiczną:

Badania diagnostyczne:

EKG – badanie elektrokardiograficzne jest podstawowym, bezbolesnym i nieinwazyjnym badaniem serca, zalecane profilaktycznie lub gdy występują objawy wskazujące głównie na zaburzenia rytmu serca lub niedokrwienie mięśnia sercowego. Wykrywa aktualnie występujące zaburzenia pracy serca – jeśli objawy są zmienne, występują nieregularnie lub w nocy – wskazane jest wykonanie zapisu 24- lub 48-godzinnego (Holter EKG).

Wskazania do wykonania badania: m.in. bóle w klatce piersiowej, „kołatanie serca”, zawroty głowy, omdlenia i zasłabnięcia, duszność, pogorszenie tolerancji wysiłku lub kontrola przewlekłych chorób serca. Badanie wykonywane jest także profilaktycznie, np. przy uprawianiu sportu, w celu ogólnej kontroli stanu zdrowia oraz po przebyciu infekcji COVID-19.

Przygotowanie do badania: nie jest wymagane specjalne przygotowanie, badanie wykonywane jest na miejscu w przychodni, trwa ok 5-10 minut. Możliwe jest umówienie badania bez konsultacji kardiologicznej lub wykonanie badania bezpośrednio przed konsultacją.

  • Holter EKG 24 h lub 48 h – badanie elektrokardiograficzne metodą Holtera służy do długotrwałej (24 godziny lub dłuższej) rejestracji czynności elektrycznej serca, co pozwala na zapis, a następnie analizę sygnału EKG zebranego w różnych sytuacjach klinicznych lub w czasie normalnej aktywności życiowej pacjenta, także podczas aktywności fizycznej, uprawiania sportu oraz w nocy, podczas snu. Pozwala wykryć napadowe zaburzenia rytmu serca lub cechy niedokrwienia mięśnia sercowego.

Wskazania do wykonania badania: m.in. bóle w klatce piersiowej, „kołatanie serca”, arytmie, zawroty głowy, omdlenia i zasłabnięcia, duszność, pogorszenie tolerancji wysiłku lub kontrola przewlekłych chorób serca. Badanie wykonywane jest także profilaktycznie, np. przy uprawianiu sportu, w celu ogólnej kontroli stanu zdrowia oraz po przebyciu infekcji COVID-19, jeśli badanie EKG lub inna diagnostyka okażą się niewystarczające.

Przygotowanie do badania: nie jest wymagane specjalne przygotowanie, badanie wykonywane jest automatycznie, aparat zakładany jest pacjentowi w przychodni, następnie pacjent udaje się do domu i funkcjonuje jak na co dzień. Zapis trwa 24 lub 48 godzin – w zależności od wybranej opcji i wskazań lekarza. Po tym czasie pacjent zgłasza się do Centrum celem zdjęcia aparatu. Wyniki wraz z opisem lekarza kardiologa przygotowywane są do 7 dni roboczych od zakończenia badania.

Całodobowe monitorowanie ciśnienia krwi 24 h – Holter ciśnieniowy (Holter RR) – badanie nazywane inaczej ABPM (ambulatory blood pressure monitoring), które polega na całodobowym pomiarze ciśnienia tętniczego pacjenta. Badanie polega na wielokrotnych, automatycznych pomiarach ciśnienia krwi w ciągu 24 godzin, przez specjalne urządzenie, które jest zakładane pacjentowi w przychodni. W czasie badania pacjent wykonuje swoje zwykłe, codzienne obowiązki zawodowe i/lub domowe.

Wskazania do wykonania badania: podejrzenie tzw. nadciśnienia białego fartucha (znaczne podwyższenie wartości ciśnienia tętniczego w odpowiedzi na stres związany z wizytą u lekarza) lub diagnozowanie i monitorowanie skuteczności leczenia nadciśnienia tętniczego u pacjentów, u których inne formy kontroli nie są wystarczające.

Przygotowanie do badania: nie jest wymagane specjalne przygotowanie, badanie wykonywane jest automatycznie, aparat zakładany jest pacjentowi w przychodni, następnie pacjent udaje się do domu i funkcjonuje jak na co dzień. Zapis trwa 24 godziny. Po tym czasie pacjent zgłasza się do Centrum celem zdjęcia aparatu. Wyniki wraz z opisem lekarza kardiologa przygotowywane są do 7 dni roboczych od zakończenia badania.

  •  

W zależności od potrzeby zdrowotnej naszych Pacjentów – zapraszamy do umawiania konsultacji z innymi specjalistami – TUTAJ.

Umów się na wizytę
Wioleta Kucharska

Dr n. med. Wioleta Kucharska – pediatra i kardiolog dziecięcy.
Jest absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu, specjalistą pediatrii oraz kardiologiem dziecięcym.

Kontakt

Centrum Medyczne Prime Medical

Ul. Śliczna 7/1
50-566 Wrocław

Mail: recepcja@primemedical.pl

Tel.: 570 440 401 / 570 440 408

Poniedziałek: 8.00 – 20.00
Wtorek: 8.00 – 20.00
Środa: 8.00 – 20.00
Czwartek: 8.00 – 20.00
Piątek: 8.00 – 20.00
Sobota: 8.00 – 14.00
 
Rejestracja Online
Instrukcja
1. Wybierz interesującą cię specjalizacje.
2. Wybierz dowolnego lekarza z listy.
3. Wybierz na jaką usługę chcesz się zapisać.
4. Wybierz interesujący cię wolny termin.
5. Uzupełnij wszystkie potrzebne dane pacjenta, oraz jeżeli to konieczne – Dane osoby rejestrującej.
6. Na podany numer telefonu, zostanie wysłany KOD SMS, który należy wprowadzić, aby zatwierdzić termin wizyty.

UWAGA: Wszystkie wizyty z wymaganą płatnością online MUSZĄ zostać opłacone do północny obecnego dnia!

Wizyty nieopłacone, zostają po tym czasie automatycznie odwołane!
Zachęcamy do korzystania
z miejsc parkingowych:

© 2021 Prime Medical. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i wykonanie: Proassist.